Dodany: 2010-09-24 11:03:38

Okna i drzwi w zabytkowym domuJeżeli nasz dom wpisany jest do rejestru zabytków,  lub chociażby nasza fasada wykonana jest na styl zabytkowy, należy zastanowić się nad każdą wprowadzaną zmianą. Jeżeli nasza fasada wymaga gruntownego odświeżenia, wkrótce staniemy przed dylematem jakie okna olsztyn będą pasowały do fasady naszego domu.


Wybór okien ogranicza nas do dwóch podstawowych rodzajów: okna drewniane i okna pcv. Wyjaśnijmy najpierw czym są okna pcv. To wykonane z polichlorku winylu ramy okienne, które potocznie mówiąc zrobione są z plastiku. Nie ulega zatem wątpliwości, że okna pcv nie powinny być w ogóle brane pod uwagą. Okna olsztyn w domu stylizowanym na każdą inną epokę niż nowoczesność.

Zajmijmy się zatem drugą z opcji, jaką są okna drewniane. Drewno jako materiał daję się wykorzystać także do zdobień okiennych, takich jak okiennice, stylowe ramy okienne czy chociażby żłobienia. Okna olsztyn, wykonane z drewna zdecydowanie lepiej wyglądają w połączeniu z zabytkową fasadą niż okna plastikowe. Należy tylko wybrać odpowiedni rodzaj drewna, by okna i drzwi służyły przez wiele lat.

Do renowacji stolarki okiennej w zabytkowych budynkach warto również zatrudnić odpowiednią ekipę. Ze względu na to, iż wiel profesjonalnych ekip remontowo-konserwatorskich chce pokazac swoje umiejętności, coraz częściej inwestują one w  hosting i promocję swojej firmy w internecie. Jest to oczywiście kozrystne dla klienta, gdyuż nie wychodząc z domu, ma okazję wybrać najlepszą ekipę.
.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Okna w zabytkowym domu
Nick: