Dodany: 2010-09-24 11:46:51
 

Meble zabytkowe nie tylko dla starszychZabytkowe meble często można spotkać w domach naszych sąsiadów. Moda na meble z historycznych epok wróciła już jakiś czas temu. Najbardziej pożądane są meble kolonialne, w stylu ludwikowskim. Jeszcze nie tak dawno meble stylizowane wrzucane były do jednego worka z nazwą zachodnie, niemieckie.


Jeszcze dziś można usłyszeć taka nazwę, a przecież zabytkowe meble historyczne niewiele mają wspólnego z Republiką Niemiec. Ta funkcjonująca w społeczeństwie nazwa wzięła się najprawdopodobniej z czasów, kiedy to tylko w Niemczech mogliśmy nabyć tego typu wyposażenie domów.

Meble kolonialne i inne stylizowane nadają wnętrzu niepowtarzalności, charakteru. Należy tylko pamiętać że meble zabytkowy wymagają wiele pracy przy ich konserwacji, czyszczeniu. Zaczynając jakiekolwiek prace należy dokładnie zapoznać się z zasadami ich czyszczenia. Można bowiem uszkodzić powłokę a renowacja do najtańszych nie należy.

Meble zabytkowe są niezwykle kosztowne, jednak na rynku funkcjonują firmy zajmujące się robieniem mebli na styl mebli historycznych, kolonialnych, indyjskich..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Meble zabytkowe nie tylko dla starszych
Nick: