Dodany: 2010-09-24 11:48:25
 

Oświetlenie jak w komnacie zamkowejOświetlenie jest bardzo istotnym elementem wyposażenia domu czy choćby mieszkania. Nie ma żadnego znaczenia, czy mieszkanie urządzone i wyposażone jest w stylu zabytkowym, czy też nowocześnie. Światło jest niezbędnym elementem nadającym odpowiedni klimat.


Jeżeli nasze wnętrze zdobią meble historyczne, fasada budynku jest stylizowana na dana epokę, lub nasz dom figuruje w spisie zabytków, warto jest się zastanowić nad wyborem oświetlenia, które pochodzi z wcześniejszych epok, jest stylizowane elementami charakterystycznymi dla danej epoki.

Oświetlenie które stylizowane jest na dana epokę, na pewno przyciągnie wzrok i uwagę naszych gości. Kto z nas nie zachwyca się pięknymi, dużymi i błyszczącymi żyrandolami i kinkietami zwiedzając zamek lub oglądając historyczne filmy.

Aby zamontować żyrandol niczym z zamku nasze pomieszczenie powinno być odpowiednio duże i wysokie. Oświetlenie to jest na tyle duże, że w małym pomieszczeniu będzie wyglądało karykaturalnie. Możemy z powodzeniem zamontować w naszych mieszkaniach małe lampy zabytkowe, kinkiety czy nocne lampki. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Oświetlenie jak w komnacie zamkowej
Nick: