Dodany: 2010-09-24 09:30:50
 

ArcheologiaArcheologia z konserwacją zabytków jest związana pośrednio. Archeologia jest bowiem nauką, której głównym celem jest odnajdowanie zabytków w celu poznania przeszłości społeczno -kulturowej. Bez tej nauki nie byłoby zabytków, bez zabytków nie istniałaby dziedzina konserwacji.


Oczywiście konserwacja zabytków dotyczy także obiektów z czasów bliższych, niż znaleziska archeologiczne. Konserwuje się także budowle , których nie trzeba było odnajdywać. Konserwacja zabytków i archeologia zajmują się zatem dbaniem o poznanie historycznej przeszłości i zachowanie jej w dobrym stanie przez długie lata.

Pracami nad znaleziskami zajmują się archeolodzy. Archeolodzy oprócz zajmowania się analizą materiałów i różnego rodzaju pozostałości historycznych, zajmują się także zabezpieczeniem wykopalisk oraz ulokowaniem go w odpowiednim muzeum lub oddaniem w ręce konserwatora zabytków. Archeolog nie pracuje tylko i wyłącznie w terenie. Każdy znaleziony zabytek, musi być raportowany. Archeolodzy zajmują się często także przygotowaniem publikacji na temat danego odkrycia.

.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Archeologia
Nick: